Мероприятия: Дзень роднай мовы

22.02.2017 16:45

21 лютага школа далучылася да святкавання Міжнароднага Дня роднай мовы, які прайшоў пад дэвізам: "Роднай мове дай разгрузку, гавары па-беларуску..."

Вучні V-VI класаў наведалі школьны музей дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва  "Шкатулка народных рамёстваў", дзе для іх быў падрыхтаваны літаратурна-этнаграфічны калейдаскоп "Нараўны куфэрак беларускай культуры" вучнямі старэйшых класаў.

Прайшлі інтэрактыўныя перапынкі "Беларуска народныя гульні", "Адгадваем загадкі". Закончыўся дзень літэратурна-музычнай кампазіцыяй "Яшчэ раз пра каханне", якую падрыхтавалі выпускнікі школы.

Вучаніца 11 "Б" класа Кандрацецкая Анастасія выказала свае думкі пра родную мову на старонках гарадской газеты "Витебские вести" (№ 21 (548) вторник,21 февраля 2017)

У школьнай бібліятэцы адбылася прэзентацыя кнігі-сувенір "Дзіцячая заМова" журналіста Глеба Лабадзенкі. Кніга складаецца са 112 маляваных прыкладаў моўных памылак. Кніга цалкам намаляваная - у ёй няма ніводнай друкаванай літаратуры.

Музей доска объявлений СМИ о нас методический совет Основы безопасности жизнедеятельности Попечительский совет Мероприятия Вопрос-ответ Контактная информация Электронное обращение Карта сайта